Endermologia w Warszawie

Źródło treści: https://skinspace.pl/

Endermologia w Warszawie jest bardzo popularnym zabiegiem, co w znacznej mierze wynika z dużej przystępności tej procedury pod kątem redukcji tkanki tłuszczowej, eliminowania zastojów limfatycznych, ujędrniania skóry czy usuwania cellulitu. Masaż podciśnieniowy polega na wywieraniu odpowiedniego nacisku na podskórną i skórną tkankę łączną. Zabieg ten wykonuje się z użyciem specjalnej głowicy, która rozbija nagromadzone komórki tłuszczowe.

Na czym polega zabieg endermologii w naszej klinice w Warszawie?

Zabieg endermologii w Warszawie przeprowadzają specjaliści naszej kliniki SKINSPACE. Procedura ta wymaga od pacjenta założenia odpowiedniego kombinezonu ochronnego, który zabezpiecza skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą. Podciśnienie wytwarzane podczas zabiegu może mieć dobraną intensywność, dzięki czemu masaż jest odpowiednio dostosowany do indywidualnych potrzeb. Fałd skóry ulega wciągnięciu między rolki, a ich niezależny ruch pozwala na przewałkowanie i rozmasowanie powierzchniowych oraz głębokich tkanek skóry. Głowice mogą być dopasowane do różnych części ciała, dlatego zabieg z powodzeniem wykonuje się na obszarze brzucha, ud, łydek czy pośladków.

Wskazania i przeciwwskazania

Endermologia jest zabiegiem polecanym przede wszystkim osobom, którym zależy na stosunkowo szybkim pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Procedura ta pozwala na wymodelowanie sylwetki, a zarazem jest pomocna w usuwaniu cellulitu czy zastojów wodnych. Warto jednak pamiętać, że do endermologii występują pewne przeciwwskazania. Z zabiegu w takiej formie powinny zrezygnować kobiety w ciąży, a także osoby zmagające się z nowotworami, zaburzeniami krzepliwości krwi, chorobami nerek i wątroby, żylakami oraz popękanymi naczyniami. Z endermologii wykluczają też różnego rodzaju stany zapalne i rany naskórka, włącznie z zapaleniem żył. Wyszczególnić możemy również pewne indywidualne przeciwwskazania medyczne.