Jak dbać o akwarium w domu?

Zakładanie akwarium w domu może być świetną zabawą. Jest to świetna rzecz do zrobienia z dziećmi, ponieważ będzie pielęgnować ich poczucie odpowiedzialności i zachęcać do dbania o coś, co dzielicie razem. Akwaria mogą być również doskonałym sposobem, aby przynieść trochę koloru i piękna do domu. Utrzymując akwarium w domu, będzie można obserwować ryby – jak zachowują się naturalnie, w ich własnym środowisku. To może zapewnić godziny przyjemności i możliwość edukacji.

Pierwszym krokiem w dbaniu o taki zbiornik jest upewnienie się, że jest on czysty. Są szanse, że zbiornik był już wcześniej używany, więc upewnij się, że dokładnie wytarłeś wszelkie pozostałości brudu po poprzednim właścicielu. Jeśli na szkle są jakieś plamy lub przebarwienia, spróbuj użyć jakiegoś biologicznego detergentu, aby się ich pozbyć. Jeśli to nie zadziała, nie martw się: pozostaw zbiornik na kilka godzin, a większość plam zniknie sama.

Następnie musisz wiedzieć, jak często twój filtr akwariowy wymaga czyszczenia. Instrukcje powiedzą Ci, jak często powinno się to odbywać; jednak jeśli minęło więcej czasu niż zalecane, wtedy nadszedł czas, aby dać mu czysty. Większość zbiorników posiada filtry z dokładną instrukcją, jak mają wyglądać, kiedy są czyste, a kiedy wymagają wymiany. Jeśli filtr wygląda na brudny to daj go do czyszczenia; jeśli nie to jeszcze się nim nie przejmuj. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://sielankowelove.pl/ .