Jak sobie poradzić z samotnością?

Samotność jest złożoną i wieloaspektową emocją. W niektórych przypadkach jest wynikiem prawdziwego problemu lub potrzeby i w tych przypadkach może być naprawdę bolesna. Jednak wielu osobom, które czują się samotne, brakuje po prostu połączeń i relacji społecznych. Jeśli zauważysz, że myślisz o swoim braku relacji lub czujesz się samotny od czasu do czasu (a nie stale), rozważ te wskazówki.

Jeśli jesteś samotny, ponieważ brakuje ci przyjaciół, spróbuj poznać więcej ludzi, dołączając do klubu lub chodząc na imprezy. Jeśli to nie zadziała, rozważ zmianę otoczenia – może mieszkasz w tej samej dzielnicy od lat i nie znasz nikogo innego w okolicy. Jeśli nie masz zbyt wielu znajomych w sieci, spróbuj nawiązać nowe znajomości na Facebooku lub Twitterze; większość dużych społeczności ma listy dyskusyjne, które są otwarte dla nowych członków.

Kiedy jesteś z innymi ludźmi, pamiętaj, aby się nie izolować i nie pozostawać zbytnio we własnej głowie. Zadawaj pytania na tematy, które Cię interesują, uśmiechaj się do ludzi i śmiej się z ich żartów, staraj się nawiązywać kontakty z innymi, jak również cieszyć się własnym towarzystwem. Niektóre przypadki samotności są spowodowane przebywaniem z innymi ludźmi, ale skupianiem całej swojej uwagi na sobie; jeśli brzmi to jak ty, spróbuj rozpocząć rozmowę lub podzielić się z kimś Twoim ulubionym zajęciem. Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://joysy.pl/ .