Jak znaleźć odpowiedni odcień białej sukienki, dopasowany do typu urody?

Biała sukienka to od kilku sezonów klasyczny element garderoby, który może być odpowiedni na różne okazje. Jeśli chcesz założyć białą sukienkę – wiedz, że istnieje wiele opcji. Warto jednak od razu zaznaczyć, iż nie każda sukienka biała wypada tak samo pod względem kolorów, gdyż prawda jest taka, iż biel występuje w różnych odcieniach. Wybierz taką, która będzie pasował do Twojego odcienia skóry. Powinnaś zwrócić oczywiście też uwagę na to, który krój sukienki schlebia Twojemu typowi sylwetki i dodaje Ci pewności. Połącz białą sukienkę z dodatkami i odpowiednio dopasowanym makijażem, które dobrze komponują się z bielą.

Sukienka biała – jak znaleźć właściwy odcień?

Wybór odpowiedniego odcienia bieli to podstawa. Aby wiedzieć, która sukienka biała jest dla Ciebie najlepszym wyborem – w pierwszej kolejności zidentyfikuj swój odcień skóry. Najbardziej odpowiedni odcień bieli zależy właśnie od tego, jaką masz cerę.

Zanim założysz białą sukienkę, zastanów się, czy Twój odcień skóry jest:

  • ciepły,
  • chłodny,
  • neutralny.

Warto wiedzieć, że Twoje żyły mogą dać wskazówkę co do odcienia skóry. Niebieskawe lub fioletowe żyłki wskazują na chłodny odcień skóry. Bardziej zielone żyły wskazują na ciepły odcień skóry. Żyły, które nie mają jednego silnego koloru, wskazują na neutralny odcień skóry. Pomyśl o tym, jak wyglądasz w srebrze lub złocie. Srebro najlepiej wygląda na ciepłych odcieniach skóry, a złoto najlepiej na chłodniejszych odcieniach skóry. Neutralne odcienie skóry wydają się dobrze wyglądać w każdym odcieniu. Jak jeszcze rozpoznać biel dla siebie? Cieplejsze odcienie skóry mają tendencję do łatwego opalania i nie muszą się martwić o poparzenie w czasie kąpieli słonecznej. Chłodniejsze odcienie skóry są trudniejsze do opalania i muszą uważać. Teraz już powinnaś wiedzieć, którym typem urody jesteś – spójrzmy więc na dokładniejsze wskazówki odnośnie do tego, jaka sukienka biała najlepiej się sprawdzi.

Jaki sukienka biała dla ciepłych odcieni skóry?

Jeśli masz cieplejszy odcień skóry, wybierz kolor bieli, który to uzupełni. Ogólnie rzecz biorąc, osoby o ciepłej karnacji powinny wybierać kolory zbliżone do naturalnych. Wybierz cieplejsze odcienie bieli w porównaniu z odcieniami biżuterii i jaśniejsze odcienie. Twoją uwagę może również zwrócić sukienka biała z domieszką innych kolorów, np. miodowej poświacie. Trzymaj się z dala od bardzo jasnych, biżuteryjnych odcieni, takich jak zimna biel, jeśli masz ciepły odcień skóry.

Jaką bielą sukienki podkreślisz chłodny typ urody?

Jeśli masz chłodniejszy odcień skóry, powinnaś tym kierować się, chcąc odpowiednio dopasować kolor sukienki. Niektóre odcienie bieli działają lepiej z chłodnymi odcieniami skóry niż inne. Biżuteryjne odcienie bieli, podobnie jak wspomniana wyżej chłodna biel, zapewniają Ci pożądany wygląd. Możesz także wybrać jaśniejsze biele, takie jak arktyczna i ta z srebrnym połyskiem. Jedno jest pewne – z łatwością znajdzie się sukienka biała szyta na miarę Twoich potrzeb.

Co z neutralnym odcieniem cery, jaka sukienka biała będzie właściwa?

Ogólnie rzecz biorąc, neutralne odcienie skóry dobrze komponują się z większością kolorów, więc jesteś szczęściarą, bo z oferty Butiku LaLaLa możesz wybrać właściwie dowolny odcień bieli – każda sukienka biała z tam dostępnych będzie się na Tobie świetnie prezentować, o ile będziesz pamiętała o dobraniu właściwego fasonu. Możesz wybrać dowolny odcień – bo jasne odcienie bieli wyglądają świetnie, jeśli masz neutralny kolor cery. Neutralny odcień skóry również wygląda dobrze z lekko wyciszonymi wersjami podstawowych kolorów, więc możesz również zdecydować się na bardziej miękki, jaśniejszy odcień bieli przy wyborze sukienki – i tak będziesz wyglądać modnie i szałowo.