Jakie są zalety płytek ceramicznych?

Płytki ceramiczne to jedne z najstarszych materiałów wykończeniowych. Ich spora popularność wynika z naprawdę wielu powodów i trudno jest wskazać, która z ich cech jest dla nas najcenniejsza.

Ostatnimi czasy jednym ze sposób na utrzymywanie optymalnej temperatury w naszym domu jest podłogowe ogrzewanie. Gdy spytamy ekspertów na jaką okładzinę warto postawić, to większość powie, że najlepszym wyborem będą płytki ceramiczne. Ich bardzo ważną zaletą jest świetne przewodnictwo cieplne. Jednak czy płytki w połączeniu z tego typu ogrzewaniem pozwolą nam na zaoszczędzenie energii? Jak najbardziej tak.

Kolejna zaleta płytek ceramicznych to ich naturalność. Płytki ceramiczne są produkowane z surowców naturalnych. Do ich wytwarzania się używa głównie gliny oraz także kilku innych występujących naturalnie w przyrodzie minerałów. W przeciwieństwie do różnego rodzaju paneli oraz wykładzin, nie mamy tutaj do czynienia z groźnymi czy też potencjalnie groźnymi chemikaliami dla zdrowia. Poza tym płytki są odporne na rozmnażanie się na powierzchni roztoczy, szkodliwych drobnoustrojów oraz alergenów.

Okazuje się, że nie wszyscy wiedzą o sporym postępie w technologii produkcji, który w ostatnich latach, poczynili producenci płytek. Bardzo ważne było wprowadzenie tak zwanego cyfrowego nadruku, który pozwala nanosić na płytki w zasadzie dowolny wzór i co najważniejsze, czyni to z precyzją niebywałą. Dzisiaj możemy mieć ceramiczne płytki, które imitują surowy beton, kamień, metal, cegłę, drewno pomalowane, drewno naturalne czy też papier, a nawet płytki OSB. Sprawdź outlet płytek katowice