Jonizatory wody

Często słyszymy informacje dotyczące tego, jak bardzo istotne dla naszego organizmu jest właściwe jego nawodnienie. Zalecane jest wypijanie ok. 2,5 l wody każdego dnia. Mało kto mówi jednak o tym, jak duże znaczenie ma jakość wody, którą wypijamy. Skąd możemy wiedzieć, że woda, którą spożywamy, jest dobra? Kiedy potrzebne są jonizatory wody? Tego dowiesz się z naszego poniższego artykułu.

Co warto wiedzieć o wodzie, którą pijemy?

Jak się okazuje, jednym z lepszych rodzajów wody pitnej jest ta, która posiada wysokie pH. Jest to tzw. woda alkaliczna. Według specjalistów spożywanie jej jest niezwykle korzystne dla zdrowia. Jest to doskonały sposób na odkwaszenie organizmu i usunięcie toksyn. Zapobiega takim chorobom jak otyłość, dna moczanowa, a nawet cukrzyca. Spowalnia proces starzenia oraz zapobiega chronicznemu zmęczeniu.

Jak zatem uzyskać wodę alkaliczną w swoim domu? Przydatne będą do tego jonizatory wody. Są to urządzenia, które zbudowane są ze zbiornika na wodę i dwóch elektrod – dodatniej anody i ujemnej katody. W trakcie procesu elektrolizy wokół katody zbierają się dodatnie jony metali alkalicznych i wodorotlenowe, z kolei anoda skupia jony chloru, fosforu i siarki, które są ujemne. Podczas tych procesów jonizator wytwarza wodę alkaliczną i kwasową, zwaną też martwą. W efekcie otrzymujemy czystą wodę, przeznaczoną do picia, która pozbawiona jest wszystkich szkodliwych związków. Nadaje się ona do gotowania oraz dalszej obróbki. Należy jednak wiedzieć, że zabiegi te osłabiają jej właściwości przeciwutleniające oraz pozbawiają wszelkich minerałów. Z tego też powodu, wodę alkaliczną najlepiej spożywać na surowo.