Kto przeprowadza kampanie google ads?

Twój klient zapewne poszukuje Cię już teraz w wyszukiwarce. Czy znajduje tam Ciebie lub Twoją konkurencję? Reklamy Google Ads / Adwords pozwalają Ci zająć jedno spośród topowych miejsc w rezultatach szukania. Reklamy pojawiają się nad grupą z wizytówkami w mapach oraz linkami organicznymi, jakie możesz uzyskać tradycyjnym pozycjonowaniem SEO.

Kampanie google ads – czym są?

Czym jest reklama Google Ads, niegdyś określana Adwords? To kompletny układ umożliwiający wyświetlać pewne rzeczy użytkownikom szukającym coś w Internecie. Potrzebujesz krzeseł ogrodowych? Z pewnością zapisując pytanie w Google, dostaniesz parę efektów będących reklamą danych marketów. Dziwisz się, iż później analizując rozmaite strony czy oglądając coś na Youtube, wciąż wyświetlają Ci się obrazy dotyczące artykułów, jakich raz szukałeś? Nic nadzwyczajnego! Kampanie goodle ads pozwolą też na kontrolowanie użytkownika za pomocą obrazu oraz wideo.

Typy kampanii Ads – Google Search

Google Search – reklama w rezultatach szukania W czasie 1 sekundy zwykle na świecie pojawia się 63 000 rezultatów szukania w Google. Reklama w rezultatach szukania gwarantuje więc wielką widzialność, gwarantując pojawienie się na stronie rezultatów szukania dla wyselekcjonowanych wyrażeń kluczowych. Co ważne – reklamy tekstowe składają się z tytułów oraz linii opisu. Tytuły są krótsze oraz widoczne na górze reklamy, z kolei linie opisu są niżej oraz mogą być większe.

Konstrukcja kampanii Google Ads

Konstrukcja kampanii Google Ads przywodzi drzewko. Instancją ważną jest konto, na koncie tworzymy kampanie. Na poziomie kampanii przekazujemy najistotniejsze ustawienia jak budżet dzienny, lokalizacje, metodę ustalania cen itp. Do kampanii porządkujemy grupy reklam, natomiast w grupach reklam umieszczamy wyrażenia kluczowe oraz promocji, jakie mają się na nie wyświetlać.