Odszkodowania powypadkowe

 

Odszkodowania powypadkowe komunikacyjne dotyczą wszelkich szkód, jakie można ponieść w wyniku wypadku drogowego. Osoba poszkodowana ma prawo do otrzymania odszkodowania za szkody materialne i odszkodowania za szkody poniesione na zdrowiu. Ponadto, jeżeli w wyniku wypadku komunikacyjnego doszło do śmierci osoby poszkodowanej, jej rodzina ma prawo do otrzymania odszkodowania z tytułu utraty bliskiej osoby.

Jeśli brałeś udział w wypadku samochodowym, możesz się zastanawiać, czy przysługuje Ci jakiekolwiek odszkodowanie. W większości przypadków rzeczywiście przysługuje Ci wypłata ubezpieczenia wypadkowego. Jednak kwota pieniędzy, którą otrzymasz, będzie zależeć od powagi obrażeń i innych czynników.

Aby dokładnie oszacować, ile pieniędzy możesz być winien, najlepiej porozmawiać z prawnikiem ds. obrażeń ciała. Będą oni mogli przejrzeć Twoją sprawę i doradzić Ci najlepszy sposób działania.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy główne rodzaje wypłat z ubezpieczenia od wypadków samochodowych: świadczenia medyczne, świadczenia zastępujące dochód i świadczenia z tytułu śmierci. Świadczenia medyczne pokrywają koszty leczenia, a świadczenia zastępujące dochód zastępują część utraconych zarobków. Świadczenia z tytułu śmierci wypłacane są rodzinom osób, które zmarły w wyniku odniesionych obrażeń.

Kwota, którą otrzymasz z tytułu wypłaty ubezpieczenia od wypadków samochodowych, będzie zależeć od rodzaju posiadanego ubezpieczenia. Na przykład, jeśli posiadasz tylko ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, możesz kwalifikować się tylko do świadczeń medycznych. Jeśli masz ubezpieczenie pełne lub kolizyjne, możesz mieć prawo do wszystkich trzech rodzajów świadczeń.

Bez względu na rodzaj ubezpieczenia, ważne jest, aby pamiętać, że wypłaty z tytułu ubezpieczenia od wypadków samochodowych nie mają na celu zastąpienia utraconych zarobków lub zarobków. Mają one po prostu pomóc w pokryciu kosztów leczenia i upewnieniu się, że jesteś w stanie opłacić rachunki, gdy jesteś poza pracą, lecząc się po urazach.

Sprawdź odszkodowania powypadkowe łódź