NAJLEPSZY PROGRAM DO PROJEKTOWANIA BIM

Odpowiednie wdrożenie BIM powinno zostać rozpisane na etapy i charakteryzować się hierarchią działań. Wprowadzenie każdej technologii powinno opierać się na poznaniu nowych narzędzi pracy, dlatego dobrze, by każdy z jego uczestników zaznajomił się (przynajmniej w stopniu podstawowym) z ich możliwościami. Na etapie planowania należy już wybrać odpowiednie narzędzie pracy, czyli w tym przypadku – właściwy program BIM, który pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału technologii BIM, a przy tym pozwoli na zachowanie wszystkich, zaawansowanych funkcji technicznych.

Do implementacji technologii BIM niezbędny będzie dla nas odpowiedni program BIM. Wdrożenie technologii BIM o pewna procedura, która ma za zadanie zmienić nie tylko wykorzystywane na co dzień narzędzie, lecz także sposób myślenia o projekcie. Przede wszystkim jednak to zmiana przyzwyczajeń, zwłaszcza w firmie, która posiada duże doświadczenie w pracy na projektach CAD.

Bardzo ważne jest to, aby pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Sama decyzja o korzystaniu z BIM nie czyni nas jeszcze ekspertami. To właśnie moment implementacji jest czasem na określenie tego, w jaki sposób mają one łączyć modele, ustawić punkt odniesienia, ustalenie spójnego nazewnictwa i wyjaśnienie wszystkich potencjalnych zależności, rozwianie wątpliwości. Program ARCHLine.XP jest coraz częstszym wyborem wśród użytkowników, którzy wdrażają na grunt codziennej pracy rozwiązania oparte na BIM, a przy tym cenią sobie interdyscyplinarną współpracę w projekcie i duże walory komunikacyjne. Wdrożenie technologii BIM z wykorzystaniem tego narzędzia gwarantuje pomyślny przebieg dalszych realizacji, a także zapewnia swobodę działania.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele programów kompatybilnych z technologią BIM, dla siebie powinniśmy jednak wybrać taki, który spełni nasze indywidualne potrzeby. Program BIM pozwala na tworzenie projektów szybko i sprawnie, a także pozwala na przechowywanie wszystkich niezbędnych informacji w jednym miejscu.