wąż ogrodowy Gardena

Najważniejsza w doborze węża powinna być jego długość. Wąż ogrodowy Gardena może osiągać nawet kilkadziesiąt metrów. Dzięki temu nie trzeba martwić się o docieranie do samego końca ogrodu. Zapewnia to swobodę przemieszczania, nawet przy częstym skręcaniu. Spory zapas węża przydaje się zwłaszcza przy wielu przeszkodach w rodzaju szop i drzew. Dużą zaletą dłuższych węży jest wyższe ciśnienie wody u wylotu, co zapewnia dalsze wyrzuty wody. Należy również wrócić uwagę na szerokość, która powinna wynosić około 30 mm. Dzięki niej podlewanie będzie odbywało się dużo szybciej. Małe średnice przez mniejszy przepływ powodują, że trzeba dłużej czekać na strumień.

Węże powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, odpornych na warunki atmosferyczne. Dzięki nim można przetrzymywać sprzęt na dworze, bez konieczności chowania go w szopie albo domu. Wąż ogrodowy Gardena dla przykładu jest wykonany z odpornych tworzyw sztucznych w rodzaju polichlorku winylu albo kauczuku. Są to materiały, dzięki którym do wody nie dostają się żadne szkodliwe substancje. Ich trwałość pozwala uniknąć rozerwania węża wskutek wysokiego ciśnienia. Tańsze modele rozrywają się, jeśli przekroczy ono kilkadziesiąt barów. Wytrzymałe węże są w stanie wytrzymać temperaturę na poziomie -60ºC.

Węże ogrodowe mogą się różnić wieloma parametrami. Kupowanie najtańszych modeli może spowodować nierównomierne podlewanie ogródka. Jakościowy wąż ogrodowy Gardena dzięki detalom w rodzaju średnicy i długości pozwala dotrzeć wodzie do najtrudniej dostępnych miejsc. Jest też wykonany z odpowiednich materiałów. Czym powinien wyróżniać się jeszcze praktyczny wąż?