Źródło: pixabay.com/tookapic

Czy grafika warsztatowa jest dla Ciebie?

Projektowanie graficzne to szeroka dziedzina i nie jest dla każdego. Jeśli zastanawiasz się, czy zostać grafikiem, oto kilka pytań, które pomogą Ci zdecydować, czy jest to zajęcie dla Ciebie. Sprawdź portal gadges.pl i poznaj więcej podobnych treści. 

Zapoznaj się z poniższą listą, aby dowiedzieć się, jakie zawody mogą być dostępne w projektowaniu graficznym:

  • Pracownicy produkcji poligraficznej. Są to osoby, które tną, składają i oprawiają książki, czasopisma i gazety. Zajmują się także niektórymi rodzajami druku, w tym drukiem wielkoformatowym na billboardach i plakatach.
  • Projektanci stron internetowych. Projektanci stron internetowych tworzą strony internetowe w języku HTML, CSS i JavaScript. Dbają również o to, aby strona internetowa dobrze wyglądała zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na urządzeniach przenośnych, takich jak smartfony i tablety.
  • Projektanci grafiki. Projektanci graficzni używają programów, takich jak Adobe Photoshop, do tworzenia grafiki do czasopism, plakatów i innych materiałów drukowanych, takich jak broszury, katalogi i wizytówki. Mogą także pisać teksty towarzyszące projektom, które tworzą.

Czy lubisz pracować z ludźmi?

Projektanci graficzni często współpracują z klientami, zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Mogą również współpracować z drukarniami i innymi dostawcami, dlatego muszą być dobrzy w komunikowaniu się z innymi i zarządzaniu projektami.

Czy lubisz rozwiązywać problemy? 

Projektanci graficzni codziennie rozwiązują problemy wizualne – niezależnie od tego, jak ułożyć stronę w czasopiśmie lub jak efektywnie wykorzystać kolory na stronie internetowej. Projektanci z natury rozwiązują problemy i lubią pracować w procesie twórczym, aby znaleźć rozwiązania, które sprawdzają się wizualnie.

Czy masz oko do szczegółów? 

Projektowanie graficzne wymaga dbałości o szczegóły i umiejętności obiektywnego patrzenia na rzeczy – umiejętność spojrzenia na własną pracę z dystansu i dostrzeżenia, co wizualnie działa najlepiej, jest kluczowa.