Czym jest krzem organiczny? Czy można go spożywać?

Krzem to materiał, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów i jest jednym z najważniejszych materiałów dla ludzkości. Jest niezbędny do zasilania komputerów, tworzenia paneli słonecznych, a nawet przekształcania krzemu w produkt spożywczy na bazie krzemu.

Krzem organiczny to suplement diety zawierający krzem , który poprawia stan zdrowia osób starszych i sportowców. Wielu uważa, że ten produkt może być korzystny dla tych, którzy doświadczają pogorszenia funkcji poznawczych, mają zwiększone ryzyko wystąpienia choroby neurodegeneracyjnej lub są zbyt starzy lub kontuzjowani,

Dwutlenek krzemu jest składnikiem w produkcji krzemu, który jest wykorzystywany w przemyśle półprzewodników. Jest stosowany od dziesięcioleci jako suplement diety, który pomaga w krążeniu krwi, zdrowiu kości i funkcjach poznawczych.

Ponieważ dwutlenek krzemu jest bezpieczny, tani i dostępny w dużych ilościach, stał się popularnym suplementem. W ostatnich latach był używany w połączeniu z borem do produkcji organicznego suplementu krzemowego, który zawiera więcej niż tylko dwutlenek krzemu.

Wykazano, że mieszanka krzemu i boru skutecznie wzmacnia naczynia krwionośne i zmniejsza prawdopodobieństwo zatykania się płytką nazębną poprzez zwiększenie przepływu krwi wokół narządów ciała. Wykazano również, że suplementy krzemu i boru pomagają zapobiegać chorobie Alzheimera, zaburzeniom związanym z demencją i udarowi.

Krzem organiczny był używany do pielęgnacji włosów, pielęgnacji skóry, a nawet dodatku do żywności. Jest lekko pikantny.