Czym są porady psychologiczne?

Porady psychologiczne są metodą pomocy, z jakiej może wykorzystać każdy, kto takiej pomocy wymaga. Rozmowa z psychologiem pozwoli na opracowanie bieżących trudności życiowych, domowych czy psychicznych. Zadaniem psychologa nie jest rozwiązanie kłopotów chorego, jednak wysłuchanie go oraz podpowiedzenie formy pracy nad ich rozwiązaniem. Kiedy należałoby udać się na konsultację psychologiczną?

Kiedy należy sięgnąć po porady psychologiczne?

Nie radzisz sobie ze stresem codzienności? Czujesz się zostawiony w ciężkiej sytuacji? Chciałbyś rozeznać się w istocie kłopotu, z jakim się zmagasz? Natomiast może zwyczajnie zamierzasz poprawić własne zdolności społeczne jak komunikacja lub asertywność? Dobra może wykazać się oczywiście pomoc psychologa. Możliwe iż jedno czy parę spotkań rzuci inne światło na ciężką sytuację, możliwe także iż psycholog Szczecin podpowie zrobienie doświadczenia psychologicznego, wizytę u psychiatry czy zaproponuje podjęcie psychoterapii, aby lepiej radzić sobie z analogicznymi sytuacjami w przyszłości.

Wsparcie psychologiczne w kryzysie

Osoby udające się po wsparcie psychologiczne przeżywają nierzadko pewien typ kryzysu rozwojowego. Jest to sytuacja, w jakiej wcześniejsze formy radzenia sobie z przeszkodami przestają funkcjonować, nowe tymczasem nie miały też szansy się pojawić. Brak zdolności poradzenia sobie z ciężkim wydarzeniem powoduje duże emocje, zakłóca stabilność, wywołuje ból. Rolą poradnictwa psychologicznego jest w początkowej kolejności uwolnienie osoby od tychże napięć oraz lęków.