Dlaczego ludzie grają w polo?

Dlaczego ludzie grają w polo? Nie ma nagród pieniężnych, nie ma sławy, a w większości przypadków nie można nawet uznać tego za ćwiczenia. A jednak jest to drugi po piłce nożnej najpopularniejszy sport na świecie. Oto dlaczego:

Polo to wyjątkowy sport, który jest zarówno wymagający fizycznie, jak i psychicznie. Jednym z powodów, dla których polo jest tak popularne jest to, że oferuje różne style gry, co oznacza, że możesz wybrać odpowiedni poziom intensywności dla swojego poziomu sprawności, harmonogramu i osobowości. 

Oprócz tej wciągającej natury polo, jest również bardzo bogata historia za nim. Na przykład, czy wiesz, że polo istnieje od ponad 2000 lat, po raz pierwszy grali w nie starożytni Persowie. Był to właściwie sport królów, ponieważ król posiadał wszystkie grunty, na których grano w polo, i mógł pobierać pieniądze, aby inni grali na jego polu. W ten sposób działa do dziś wiele klubów polo. Aby grać w klubie musisz zapłacić roczną opłatę członkowską, jak również wynająć ziemię, na której grasz. Powodem, dla którego polo przetrwało tak długo jest to, że w przeciwieństwie do innych sportów, polo nie polega na wygranej lub przegranej; chodzi o umiejętności. Musisz zarządzać swoim koniem, wybrać gdzie uderzyć piłkę i upewnić się, że masz kolegę z drużyny, który będzie w stanie ją złapać. Oznacza to, że za każdym razem, gdy wychodzisz na boisko, uczysz się czegoś nowego i poprawiasz swoją grę, co sprawia, że łatwo jest wrócić ponownie i ponownie.

Więcej o sporcie znajdziesz na stronie https://bizsport.pl/ .