Jak się przygotować do nurkowania?

Jako nurek, będziesz przechodził przez bardzo różne i ekscytujące doświadczenia. Środowisko nurkowe jest zupełnie inne niż sport, do którego jesteśmy przyzwyczajeni na lądzie i dlatego przygotowanie do nurkowania może być dość skomplikowane.

Jak więc przygotować się do nurkowania? Co powinieneś zrobić, gdy przygotowujesz się po raz pierwszy? Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Należą do nich:

Znajomość sprzętu: 

Kiedy nurkujesz, twoim obowiązkiem jest znać i rozumieć, jak używać całego sprzętu, który jest przypięty do twojego ciała. Obejmuje to regulator i wszelkie inne urządzenia, takie jak pasy balastowe, urządzenia kompensacji pływalności i tak dalej. Musisz wiedzieć jak działa każdy element sprzętu, jak go założyć i jak zdjąć. W ten sposób łatwiej będzie Ci poradzić sobie z każdą trudnością, która może pojawić się podczas nurkowania i odpowiednio się dostosować.

Ćwicz na płytkiej wodzie: 

Kiedy już zrozumiesz, jak działa każdy element sprzętu, możesz przejść do praktyki na płytkich wodach. Pozwoli Ci to zapoznać się z uczuciem posiadania głowy pod wodą podczas pływania. W ten sposób, jeśli coś pójdzie nie tak podczas nurkowania (np. jeśli jeden ze sprzętów zawiedzie), będziesz miał już pomysł jak go zastąpić. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://jasportowiec.pl/ .