Jak się więcej ruszać każdego dnia?

Dla tych z nas, którzy pracują przy biurku i trudno jest im zapewnić sobie odpowiednią ilość codziennej aktywności, kuszące może być skorzystanie z pierwszej nadarzającej się okazji, aby uciec od biurka i usiąść gdzieś indziej na chwilę. Ta niefortunna tendencja może prowadzić do częstego przerywania wszelkich okazji, jakie mamy do poruszania się w ciągu dnia, ponieważ chcemy mieć pewność, że niczego nie pomijamy. Ale podejmując świadomy wysiłek, aby uniknąć tej pułapki i zamiast tego jak najlepiej wykorzystać każdą okazję do ruchu, nie tylko będziesz bardziej zadowolony z dnia pracy, ale także przekonasz się, że czujesz się mniej ospały i bardziej produktywny.

Oto kilka pomysłów na to, jak poruszać się więcej w ciągu dnia: 

-Zaplanuj ruch do swojego dnia z wyprzedzeniem. Jeśli masz plan (np. chodzenie podczas przerwy na lunch lub chodzenie po schodach podczas przerw), będziesz bardziej skłonny do trzymania się go, niż po prostu do wykonywania go, kiedy tylko przyjdzie Ci na to ochota.

-W miarę możliwości korzystaj ze stojących biurek lub piłek do ćwiczeń; dają one możliwość rozciągnięcia się i stymulują więcej ruchu w ciągu dnia, bez konieczności wstawania od biurka.

-Wybierz rower lub pójście pieszo zamiast samochodu.

-Jeśli masz problem z zapamiętaniem, ile ruchu wykonałeś w ciągu dnia, zapisz to w dzienniku.

 Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://womactive.pl/ .