Jak okna plastikowe pcv wpływają na energooszczędność?

Nowoczesne, produkowane zgodnie z normami krajowymi i unijnymi okna plastikowe pcv są nie tylko piękne i użyteczne, ale i mają konkretne właściwości wpływające na energooszczędność. Ich montaż w mieszkaniu sprawia, że w porównaniu np. do starego typu okien drewnianych, skala energooszczędności jest większa nawet o kilkaset procent! To bezpośrednio przekłada się na mniejsze rachunki za prąd i oczywiście, na lepszą szczelność wewnątrz nieruchomości.

Skąd wynika tak wysoka oszczędność energii w przypadku, gdy montuje się w domach okna plastikowe pcv? Powodów jest kilka. Po pierwsze, większość okien tego typu produkowana jest z odpowiedniego przygotowanego szkła, które składa się z dwóch osobnych szyb. Szyby te oddzielone są od siebie wąską przestrzenią, która gołym okiem jest niewidoczna, ale tworzy specjalny kanał izolacyjny, który nie przepuszcza zimnego powietrza z zewnątrz do środka, a to które się przedostanie, jest ogrzane właśnie w przestrzeni między obiema szybami.

Dodatkowo, okna plastikowe pcv http://effra.pl/okna-pcv-wroclaw mają innowacyjnie produkowane profile, ramy i wykończenia, które eliminują konieczność ich kitowania, tak, jak było to obowiązkowe w przypadku okien drewnianych. Brak kitu i jednoczesne nowe technologie projektowania sprawiają, że okna te są wyjątkowo trwałe, solidne i mogą służyć w domach przez lata. Wraz z upływem czasu nie tracą one swojej szczelności, dzięki czemu nie ma też potrzeby tak częstej ich wymiany, jak w przypadku stylowych, ale energetycznie niepraktycznych modeli konkurencyjnych.