Jak zamontować okno dachowe?

Instalacja okna dachowego jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących i przydatnych projektów DIY, które możesz wykonać w swoim domu. Ma on ogromny wpływ na efektywność energetyczną i ogólny wygląd Twojego domu. Okna dachowe są dość łatwe do zainstalowania, jeśli zastosujesz się do poniższych kroków.

Krok 1: Zaplanuj rozmiar i lokalizację swojego okna. Możesz chcieć zrobić dwa różne okna do dwóch różnych pomieszczeń, jeśli chcesz mieć duży widok z obu pomieszczeń. Upewnij się, że możesz je umieścić w miejscu, w którym nie będą przeszkadzać ani powodować żadnych problemów konstrukcyjnych.

Użyj szorstkiej tarcicy, aby oznaczyć obszar, w którym chcesz umieścić okno. Będziesz chciał się upewnić, że będzie to poziom po zakończeniu, więc użyj poziomu w razie potrzeby.

Krok 2: Przygotuj swój dach do instalacji. Używając gontów, metalowych kołnierzy lub gotowych okien dachowych, upewnij się, że w dachu znajduje się otwór odpowiadający rozmiarowi okna. Otwór powinien obejmować wszystkie obszary wokół i za oknem, a żadna część dachu nie powinna być widoczna nad nim (aby zapobiec przedostawaniu się wody deszczowej). Jeśli na tej części dachu znajdują się rynny, powinny być one przymocowane do czegoś wystarczająco mocnego, aby utrzymać je przez cały okres użytkowania (np. do ściany). Na koniec pozostaje już tylko wstawienie okna. Więcej informacji na temat remontów znajdziesz na stronie https://dladomatora.pl/ .