Jak wybrać odpowiednią fugę?

Jeśli jesteś fanem ciemnych płytek na podłogi, ściany lub blaty, prawdopodobnie zastanawiasz się, co zrobić z fugą. 

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest wybrać fugę, która jest ciemniejsza niż płytki w Twoim domu. W ten sposób fuga stanie się neutralnym tłem dla płytek, co pomoże zwrócić na nie uwagę.

Fuga w jasnym kolorze może sprawić, że płytki będą wyglądały na brudne lub będą się kłóciły z ciemniejszym kolorem samej płytki. To samo dotyczy sytuacji, gdy masz jasne płytki i ciemną fugę – kontrast między nimi może sprawić, że Twoja podłoga, ściana lub blat będą wyglądały nudno i nieciekawie. Możesz uniknąć tych problemów wizualnych, wybierając fugę, która pasuje do koloru płytek.

Pierwszym krokiem jest określenie, czy lepiej wybrać kolor biały czy ciemnoszary. Off-white są zazwyczaj jaśniejsze niż ciemnoszare i rozjaśniają każdy pokój, w którym są one używane, ale będą one również pokazywać więcej brudu i plam niż ciemnoszara fuga. Ciemnoszare fugi są ciemniejsze niż off-white, ale nie przyciągają tyle uwagi, co oznacza, że dłużej pozostaną czyste. Kiedy już zdecydujesz się na czarną lub białą, możesz wybrać spośród kilku odcieni na obu końcach tego spektrum, aby znaleźć kolor, który nie będzie kolidował z Twoimi płytkami. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://cityislife.pl/ .