Jak pozbyć się zakwasów po treningu?

Kiedy jesteś obolały po ciężkim treningu, poruszanie się lub nawet stanie może być bolesne. Niektórzy ludzie myślą, że rozciąganie rozwiąże problem, ale to może w rzeczywistości mieć odwrotny efekt, nasilając bolesność. Oto dwie popularne wskazówki dotyczące zmniejszenia bolesności po treningu:

1) Kiedy po raz pierwszy budzisz się rano, zanim wstaniesz z łóżka, zginaj stopy i palce. Gdy zginasz stopy i palce, wciśnij pięty w łóżko i ponownie je podnieś. Zrób to kilka razy. Może wydawać się dziwne, że to pomaga, ale tak jest, ponieważ całkowicie rozluźnia mięśnie i powoduje, że cały kwas mlekowy w nich wypłukuje się. Można to również zrobić podczas siedzenia w fotelu lub jazdy samochodem, tak długo, jak nie jesteś rozproszony przez inne rzeczy.

2) Zacznij wykonywać małe ćwiczenia właśnie wtedy, gdy czujesz największy ból, a przekonasz się, że zniknie on w mgnieniu oka. Trenerzy nazywają to “aklimatyzacją”, czyli przyzwyczajaniem się do czegoś z czasem. Poprzez stopniowe zwiększanie intensywności treningu za każdym razem, Twoje ciało przyzwyczai się do całego wysiłku. Najlepszym sposobem na to jest rozpoczęcie od robienia jedno- lub dwuminutowych przerw między zestawami zamiast pięciominutowych.

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://sportygirl.pl/