Jazda na rowerze – o czym warto pamiętać przed wyruszeniem?

Jazda na rowerze to nie tylko rozrywka oraz sport na weekendy. To niedrogi i zdrowy sposób na dojazdy do pracy lub przemieszczanie się. Jest jednak kilka ważnych rzeczy, o których warto pamiętać, zanim wskoczy się na rower.

Po pierwsze, należy sprawdzić ciśnienie w oponach. Każda opona ma zalecane ciśnienie powietrza, ale większość zaleceń to ogólne wytyczne. Napompuj opony, aż będą twarde, ale nie twarde jak skała. Właściwe ciśnienie zapewni Ci większą kontrolę nad rowerem, co oznacza, że łatwiej będzie Ci się zatrzymać i skręcić w razie potrzeby.

Następnie należy sprawdzić hamulce. Bez względu na to, czy dojeżdżasz do pracy, czy jedziesz w trasę, hamowanie jest ważne – i nie ma znaczenia, czy używasz hamulca nożnego, czy ręcznego. Upewnij się, że działają dobrze i nie ocierają się o obręcze kół. Jeśli się ocierają, pozwól im się zużyć, aż przestaną, zanim wyruszysz na przejażdżkę. Jeśli zauważysz jakiekolwiek inne problemy z hamulcami, najlepiej będzie odłożyć jazdę do czasu, aż zostaną one naprawione przez profesjonalnego mechanika.

Na koniec sprawdź się w lustrze lub poproś kogoś innego, aby spojrzał na Ciebie podczas noszenia kasku, aby upewnić się, że jest on prawidłowo dopasowany i nie odchyla się do tyłu. Więcej o sporcie znajdziesz na stronie https://sporttaker.pl/.