Marihuana medyczna

Marihuana to środek znany i stosowany już od tysięcy lat. Z powodzeniem korzystały z niego kultury starożytne – w tym również Starożytni Egipcjanie czy też kultury afrykańskie, południowoamerykańskie i azjatyckie. Był taki okres w historii ludzkości, w których marihuana była pierwszym sposobem na leczenie najrozmaitszych chorób, bólów i dolegliwości. W samych Stanach Zjednoczonych marihuana była z powodzeniem stosowana aż do 1942 roku, by zwalczać zakażenia i bakterie. Wiele zmian przyniosło odkrycie i spowszechnienie penicyliny – bezsprzecznie jednego z najważniejszych odkryć w dziejach ludzkości, które przyczyniło się do uratowania naprawdę wielu ludzi. Jednak to też sprawiło, że zdrowotne właściwości marihuany, jej zdolności do zwalczania wirusów i bakterii zostały nieco zapomniane. Dopiero relatywnie niedawno naukowcy powrócili do badań na ten temat.

Czy marihuana może zastąpić antybiotyki?

Marihuana nie działa dokładnie tak jak antybiotyk. Kannabinoidy są w stanie zniszczyć szkodliwe bakterie oraz walczyć z wirusami na poziomie komórkowym. Kannabinoidy produkują dodatkowe białka, które są w stanie chronić zarówno je same, jak i organizm, które się znajdują, przed zjadliwymi szczepami bakterii i wirusów. To niekoniecznie znajduje się w spektrum możliwości antybiotyków.

Z biegiem czasu i przy założeniu, że badania nad marihuaną i jej leczniczymi zdolnościami będą kontynuowane okazać się może, że marihuana będzie bardzo przyszłościową i dużo zdrowszą alternatywą dla stosowanych obecnie antybiotyków. Warto pamiętać, że kannabinoidy zawarte w marihuanie są lekkostrawne i nie powodują skutków ubocznych wynikających ze stosowania antybiotyków.

Niewątpliwie jest to bardzo ciekawe i kuszące rozwiązanie, a marihuana może się stać naprawdę przyszłościowym lekiem na wiele chorób i dolegliwości. Mimo tego, że badania nad marihuaną są obecnie na bardzo wczesnym etapie, to warto monitorować postępy w tym kierunku.

Sprawdź również https://www.konopiecbd.com.pl/pl/c/Kapsulki-CBD/70