Sposoby na dbanie o proste włosy

Bez względu na rodzaj włosów, chcesz, by wyglądały wspaniale. Zwłaszcza włosy proste są nieco łatwiejsze w pielęgnacji niż kręcone, ale istnieje kilka środków ostrożności, które możesz podjąć, by uniknąć najgorszych problemów.

Dobrym punktem wyjścia jest zainwestowanie w dobry szampon i odżywkę. Odpowiednie produkty mogą wydobyć z Twoich włosów to, co najlepsze – pozostawią je miękkie i podatne na układanie, a także zapewnią ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez czynniki środowiskowe, takie jak zanieczyszczenia oraz elementy naturalne, takie jak ciepło i wilgoć.

Przed nałożeniem innych produktów, nałóż na włosy serum lub olejek nawilżający. Pomoże to utrzymać włosy w ryzach przez cały dzień. Możesz również spróbować wygospodarować trochę czasu na odżywkę raz lub dwa razy w tygodniu. Jest to szczególnie skuteczne, gdy stosujesz odżywkę głęboko odżywiającą, gdy włosy są jeszcze wilgotne po wzięciu prysznica – ciepło głowy pomoże produktowi wniknąć głębiej w łodygi włosów, niż gdybyś nakładała go po prostu w ramach zwykłej rutyny.

Do stylizacji, przed użyciem narzędzi termicznych, takich jak prostownica czy lokówka, wybierz wysokiej jakości spray termoochronny. Ochroni on włosy przed rozdwajaniem się i sprawi, że Twoja fryzura pozostanie nienaruszona przez cały dzień. Niektóre z nich zapewniają nawet ochronę przed promieniowaniem UV. Więcej urodowych porad znajdziesz na stronie https://stylishbasket.pl/ .