Jaki bagażnik rowerowy na dach będzie najlepszy?

Przewożenie roweru w samochodzie wiąże się z potrzebą rozłożenia go na części, natomiast demontaż kół, natomiast następnie ich dobre umieszczenie z powrotem może dla wielu użytkowników wykazać się za ciężkie. Jest to poza tymże pracochłonne, potrzebuje przewożenia urządzeń, więc rowerzyści niechętnie korzystają z takiego wyjścia. Jeżeli pragniesz przewieźć rower zdecydowanie lepiej sprawdzi się w tymże celu bagażnik na rower, jaki pozwoli na odpowiednie przetransportowanie roweru na zewnątrz pojazdu.

Przewożenie pojazdu na dachu pojazdu

By móc przewozić rower na dachu pojazdu, potrzebujesz nie jedynie specjalistycznego bagażnika kolarskiego, jednak także bagażnika bazowego, na jakim łączy się takie zaczepy. Oba elementy możesz nabyć w zestawie ­– zyskujesz wówczas gwarancję, iż będą do siebie pasować. Wykorzystanie tego wyjścia jest dość niedrogie – bagażnik rowerowy na dach znanej firmy zakupisz za 300–400 zł.

Bagażnik rowerowy na dach – do aut z relingami, czy bez

Rozpocznijmy od najpopularniejszego wyjścia, natomiast czyli przewożenia roweru na dachu pojazdu. Sposób ów polecamy kierowcom mającym auta z relingami, ponieważ w ich wypadku montaż bagażnika będzie uproszczony. Do biegnących blisko dachu zaczepów starczy przypiąć boczne listwy, jakie będą stanowić bazę zaczepu rowerowego. Należałoby podkreślić, iż z bagażnika dachowego można wykorzystać, nie mając w aucie relingów. Należy natomiast pamiętać, iż wiąże się to z kolejnymi wydatkami.

Na dachu możemy przewieźć do sześciu rowerów. Ograniczeniem jest wielkość oraz wytrzymałość dachu. Zwykle, na dachu zwykłego pojazdu, przewozi się najwyżej cztery jednoślady. Montaż takiego bagażnika nie jest trudny, starczy kierować się instrukcją obsługi zamieszczoną na pudełku. Czynność owa zajmuje zwykle prawie pół godziny, jeżeli mamy trochę umiejętności oraz umiejętności ręcznych.