Bagażnik rowerowy na hak

Rowery można prowadzić autem na przeróżne rodzaje. Spośród dostępnych możliwości, pod względem wygody oraz użyteczności, odpowiednio wychodzi bagażnik stawiany na haku. W przeciwieństwie do rodzajów dachowych, bagażnik rowerowy na hak zapewnia umocowanie rowerów z zakresu ziemi. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż nie zajmuje on miejsca na dachu, jakie może zostać zastosowane do montażu boxu dachowego. Komfort oraz zabezpieczenie wykorzystywania w największym stopniu zależy od tego, jaką platformę dobierzemy.

Bagażnik rowerowy na hak – jakie ma właściwości?

Jest parę typów bagażników rowerowych https://sklepamos.pl/32-bagaznik-rowerowy-na-hak , natomiast to rodzaje umieszczane na haku cieszą się największą sławą. Mają dużo korzyści, szczególnie w zestawieniu do bagażników dachowych. Przede wszystkim nie podnoszą wielkości pojazdu, dzięki czemu nie należy obawiać się wjazdu do parkingu podziemnego czy przejazdu pod małym wiaduktem. Nie potrzebują także montażu relingów i bagażnika podstawowego. Znacznie prostsze jest samo umieszczenia rowerów na bagażniku, ponieważ nie potrzebuje to unoszenia roweru ponad pojazd.

Bagażnik rowerowy na dach – co należałoby wiedzieć?

Każdy bagażnik służący do transportu rowerów zmienia aerodynamikę samochodu. Powoduje to, iż podróż z umieszczonym bagażnikiem zdecydowanie zwiększa wykorzystanie paliwa. Największy opór wywołują pojazdy na klapę, trochę niższy pojazdy zamontowane na dachu (jazda z tego rodzaju bagażnikiem z prędkością 120km/h może podnieść wykorzystanie paliwa o choćby 60%!). Testy wyraźnie wskazują, iż bagażniki, jakie ukryte są za pojazdem wywołują najniższe opory powietrza. Wywołane jest to schowaniem ich w cieniu opływowym auta.