Wallbox Enelion

Samochody elektryczne niosą liczne korzyści dla środowiska naturalnego, przede wszystkim dlatego, że są to pojazdy zeroemisyjne. Pojazdy te stają się coraz bardziej popularne, a odsetek właścicieli aut elektrycznych na świecie stale wzrasta. Wraz z tym rozwojem niezbędny jest rozwój stacji ładowania, podtrzymanie innowacyjnych rozwiązań i dostosowanie do potrzeb klientów.

Firma Enelion ma w swojej ofercie różne rodzaje stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Najbardziej uniwersalnym produktem jest Enelion Wallbox, czyli ładowarka naścienna. Dzięki specjalnym rozwiązaniom klient jest w stanie dostosować konfigurację urządzenia na każdym etapie użytkowania. Stacja Enelion Wallbox zapewnia płynną regulację mocy od 1,4kW aż do 22kW. Ponadto jest przystosowana do pracy w sieci 1 lub 3-fazowej, a prąd ładowania może być płynnie ustawiony od 6 do 32 Amper. Wszystko zostaje ustawione na etapie konfiguracji urządzenia i może zostać dowolnie dostosowane w trakcie użytkowania.

Stacja Wallbox Enelion jest wyposażona w specjalne gniazdo Type 2, które zapewni kompatybilność ze wszystkimi autami elektrycznymi na rynku. Gniazdo Type 2 umożliwia podłączenie każdego przewodu do ładowania, a więc obsłuży każdy rodzaj pojazdu.

Obok zaawansowanej technologii niezwykle ważny jest uniklany design. Stacje Wallbox są wykonane z anodowanego aluminium, które jest wysoce odporne na zarysowania i zadrapania, a wyświetlacz OLED zapewni idealną widoczność instrukcji niezależnie od warunków pogodowych.

Stacje ładowania Enelion Wallbox mogą zostać wyposażone w dodatkowe elementy takie jak: moduł komunikacyjny Bridge, certyfikowany licznik MID, dodatkowe zabezpieczenie różnicowo-prądowe typu B i funkcjonalność DLB.